Aktualności

Wielkopolskie Dni Karpiowe 2022 - relacja

W dniach 13-17 lipca na Łowisku Expert-Karp Nekielka pod patronatem medialnym czasopisma wędkarskiego Karp Max, odbyła się XVIII już edycja Wielkopolskich Dni Karpiowych. Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów wszystkie startujące ekipy otrzymały od organizatora nagrody-niespodzianki, a następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek z grilla. Po posiłku odbyło się losowanie stanowisk, które jak zawsze było bardzo emocjonujące. Po losowaniu stanowisk zespoły rozjechały się na miejsca i rozpoczęły przygotowania do wędkowania. O 14:00 padł sygnał rozpoczynający rywalizację. Podczas tych kilku dni spędzonych nad wodą karpie żerowały dobrze. Do ogólnej klasyfikacji liczyły się trzy największe karpie lub amury złowione przez każdy startujący zespół.  Zaznaczyć należy, że podczas tej edycji wyholowano 7 karpi powyżej 20 kg i kilkadziesiąt mniejszych egzemplarzy. Zwyciężyła ekipa ze st. 9 w składzie Marcin Dynakowski/Marek Samborski z wynikiem 66.78 kg, II miejsce zajęli Jacek Nowak/Grzegorz Łuczak st. 10 z wynikiem 63.83 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa w składzie Sławomir Kopeć/Piotr Maciak i Paweł Maciak st. 7 z wynikiem 50.06 kg. Największą rybę zawodów - karpia o wadze 23.69 kg wyholował Marek Samborski ze st. 9. IV miejsce przypadło w udziale zespołowi w składzie Adam/Tomasz Czysty st. 19, a ich wynik to 48.35 kg. V miejsce zajęła ekipa w składzie Miłosz/Kamil Koberstein  ze st. 17 z wynikiem 48.29 kg. Pozostałe zespoły mimo ogromnych starań nie były w stanie zagrozić liderom.
Zawody zakończyły się w niedzielę o godzinie 11:00. Następnie uczestnicy spotkali się w punkcie organizacyjnym na przygotowanym wcześniej poczęstunku. Podczas ceremonii zamknięcia XVIII Wielkopolskich Dni Karpiowych, nagrodzonych zostało pięć pierwszych zespołów w ogólnej klasyfikacji, łowca największej ryby. Ekipy z podium otrzymały dodatkowo nagrody finansowe. Zapraszamy za rok na XIX edycję WDK.