Aktualności

Wielkopolskie Dni Karpiowe 12-16.07.2023 - relacja

W dniach 12-16 lipca na Łowisku Expert-Karp Nekielka odbyła się XIX edycja Wielkopolskich Dni Karpiowych. Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów wszystkie startujące ekipy otrzymały od organizatora okolicznościowe krasnale jak i ciężarki kamienne firmy SzyHa. Następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek z grilla. Po posiłku odbyło się losowanie stanowisk, które jak zawsze było bardzo emocjonujące. Po losowaniu stanowisk zespoły rozjechały się na miejsca i rozpoczęły przygotowania do wędkowania. O 14.00 padł sygnał rozpoczynający rywalizację. Do ogólnej klasyfikacji liczyły się trzy największe karpie lub amury złowione przez każdy startujący zespół.  Podczas pierwszych dwóch dni karpie żerowały bardzo słabo. W trzeciej dobie ruszyły na żer, mimo że z nieba lał się żar. Zaznaczyć należy, że podczas tej edycji wyholowano 5 karpi powyżej 20 kg i kilkadziesiąt mniejszych egzemplarzy. Zwyciężyła ekipa z Łotwy łowiąca na st. 22 w składzie Raivis Trecaks / Arturs Steinburgs z wynikiem 57.78 kg, II miejsce zajęli Sławomir Kopeć/Piotr Maciak as. Paweł Maciak st. 18 z wynikiem 54.50 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa w składzie Miłosz i Kamil Koberstein  st. 10 z wynikiem 53.91 kg. Największą rybę zawodów - karpia o wadze 22.19 kg - wyholował Amadeusz Radzimski ze st .17. IV miejsce przypadło w udziale zespołowi w składzie Norbert/Monika Kluczyńscy st. 5, a ich wynik to 51.80 kg. V miejsce zajęła ekipa w składzie Rysiu i Bogusia Gabryelczyk  ze st. 13 z wynikiem 51.24 kg. Pozostałe zespoły pomimo ogromnych starań nie były w stanie zagrozić liderom. Najmłodszym zawodnikiem, który złowił rybę zaliczaną do ogólnej klasyfikacji był Antoni Kierznowski ze st. 2, który wyholował karpia o wadze 10.04kg.
Zawody zakończyły się w niedzielę o godzinie 11.00. Następnie uczestnicy spotkali się w punkcie organizacyjnym na przygotowanym wcześniej poczęstunku. Podczas ceremonii zamknięcia  Wielkopolskich Dni Karpiowych nagrodzonych zostało pięć pierwszych zespołów w ogólnej klasyfikacji, łowca największej ryby oraz najmłodszy łowca. Oprócz tego wszystkie ekipy otrzymały prezenty-niespodzianki ufundowane przez firmę Pudliszki. Dodatkowo ekipy z podium otrzymały  nagrody finansowe. Dziękujemy wszystkim sponsorom współpracującym przy tworzeniu XIX edycji WDK i zapraszam za rok na jubileuszowe XX Wielkopolskie Dni Karpiowe.