Aktualności

I tura Polish Golden League - Grand Prix Nekielka 2024 - Big Fish

W dniach 24-28 kwietnia na łowisku Nekielka odbyła się pierwsza tura Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024. W zawodach liczyły się trzy największe ryby (karp i amur) złowione przez każdy startujący zespół. Podczas rejestracji każdy zespół otrzymał upominki od organizatorów oraz ciężarki kamienne od firmy Szyha. Po poczęstunku wszystkie ekipy zaproszono na śniadanie z grilla. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. O godzinie 14:00, po zakończeniu ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, rozpoczęto łowienie. W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z Polski i zagranicy. Rywalizacja była niesamowicie interesująca, a liderzy wielokrotnie się zmieniali. Ryby żerowały bardzo dobrze, a sędzia miał pełne ręce pracy. Każdego dnia startujące zespoły miały dowożone obiady na stanowiska. W niedzielę o godzinie 11:00 zabrzmiał sygnał kończący zawody. Zespoły zebrały się na rybakówkę na poczęstunek z grilla, a następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów.
Pierwszą rybę zawodów złowił Andrzej Kroszczyński, łowiąc karpia o wadze 22,40 kg, natomiast ostatnią rybę zawodów złowił Krzysztof Cierech, którym był karp o wadze 15 kg. Były to jedne z najlepszych zawodów od lat rozegranych na łowisku Nekielka. Ogólnie złowiono ponad 2 tony karpi i amurów, a ryb powyżej 20 kg złowiono 20 sztuk. Niektóre ekipy wymieniały ryby powyżej 20 kg na jeszcze większe. W kategorii największa ryba zawodów wygrał Radek Rosa, łowiąc karpia o wadze 29,33 kg na stanowisku 13.
W zawodach Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024 z każdej z czterech tur do wielkiego finału awansuje pięć pierwszych ekip. Wyniki były następujące:
V miejsce: stanowisko 7 – Michał Łukasiak, Michał i Kacper Rosiak, wynik 56,94 kg.
IV miejsce: stanowisko 17 – Damian Szczygieł, Jerzy Szczygieł, Jacek Płatek, wynik 57,58 kg.
III miejsce: stanowisko 5 – Andrzej Kroszczyński, Anna Janicka, Robert Kierzkowski, wynik 67,92 kg.
II miejsce: stanowisko 6 – Sławomir Osówiec, Krzysztof Cierech, Alan Tylski, wynik 73,18 kg.
I miejsce: stanowisko 18 – Sebastian Lisiecki, Piotr Czajka, wynik 74,31 kg.
Pięć pierwszych zespołów oraz łowcy największej, pierwszej i ostatniej ryby otrzymali nagrody wędkarskie i nie tylko. Zespoły, które awansowały do finału, otrzymały pamiątkowe puchary potwierdzające kwalifikację.
Na koniec, dziękujemy wszystkim sponsorom za współpracę przy organizacji Polish Golden League Grand Prix Nekielka 2024 oraz startującym zespołom za wspaniałą, sportową rywalizację.
Chętnych do udziału w kolejnych turach zapraszamy do rejestracji na: https://www.expert-karp.pl/strona-glowna.html#zgloszenia
Informacje o zawodach: https://www.expert-karp.pl/grand-prix-zawody.html
Wyniki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mhlhcAHzE7BabLukCjL53qg-Rvss-BjzlmYL5XNqlZ0

Dziękujemy i do zobaczenia podczas drugiej tury w maju.​

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com