ANACONDA GOLDEN CARP 2010

golden carp

 

 

Dzień I
 

W dniu dzisiejszym o godz 10:00 na łowisku Expert-Karp Nekielka rozpoczęły się zawody Anacodna Golden Carp. Uroczystego otwarcia dokonał przedstawiciel firmy Seanger-Anaconda Krzysztof Pinkowski.Zawodnicy po smacznym poczęstunku z grilla i otrzymaniu upominków od organizatorów przystąpili do losowania stanowisk. 20 ekip z całego kraju będzie walczyło non stop do niedzieli do godziny 11:00. W trakcie rozpoczęcia została wręczona również nagroda ufundowana przez team firmy Dragon-Tadeusza Wilka i Ireneusza Blocha dla łowcy największej ryby w sezonie 2009. Zwycięzcom konkursu został Mateusz Jackowski, który w ubiegłym sezonie złowił karpia o wadze 22kg wyrównując tym samym rekord łowiska. Po losowaniu ekipy rozjechały się na wylosowane stanowiska. O godzinie 15:00 oficjalny start zawodów.
 

Dzień II
 

Pierwsza doba zawodów minęła pod znakiem załamania pogody. Od wieczora zaczęły się intensywne opady deszczu,huraganowe porywy wiatru i nagły spadek ciśnienia i temperatury. Miało to olbrzymi wpływ na żerowanie ryb. Pierwszego i jak narazie jedynego karpia zawodów złowił team Dragon Mega Baits. Ireneusz Bloch wyholował o godzinie 23:00 karpia o wadze 6,20 kg. Kilka ekip również holowało karpie,które jednak okazały się sprytniejsze i dziewięciokrotnie wygrały walkę z karpiarzami. Na stanowisku nr. 13 Roman Błajek po 30 minutowej walce musiał uznać wyższość kilkunastokilogramowego karpia. Wszystkie ekipy z niecierpliwością czekają na kolejne brania.
 

Dzień III
 

W nocy z czwartku na piątek zawodnicy złowili 4 karpie i spięli kilkanaście sztuk. Dzisiaj o godzinie 14:20 zespół na stanowisku nr 13 dołowił drugiego karpia i wyszedł na prowadzenie. Pogoda powoli stabilizuje się i wszystkie ekipy liczą na udany finisz. Przewaga jest niewielka,a znając populację i wielkość karpi i amurów na łowisku jeszcze wszystko może się zdarzyć. Kilka dni temu złowienie kilku czy kilkunastu karpi dwucyfrowych nie stanowiło wielkiego problemu dla wędkujących. Niestety zmiana pogody sprawiła, że ryby straciły chęć do intensywnego żerowania.
 

klasyfikacja piątek na godzinę 15:00

I miejsce Roman Błajek / Piotr Andrzejewski 2 szt 13,00 kg
II miejsce Piotr Rewers / Marcin Błajek 2 szt 12,40 kg
III miejsce Adam Nather / Zbigniew Moreń 1 szt 8,90 kg
IV miejsce Tadeusz Wilk / Ireneusz Bloch 1 szt 6,20 kg.
 

Z Piątku na Sobotę zawodnicy dołowili kolejne 3 karpie. Pogoda cały czas niezmienna. Pochmurno, deszczowo i co najgorsze chłodno. Wiadomo jednak, że ostatnie godziny rywalizacji zawsze są emocjonujące i tym razem również tak było. W sobotnie popołudnie nareszcie można było zaobserwować na wodzie spławy karpi jak również nieśmiało pokazujące się na horyzoncie słońce. Można było zaobserwować minimalną poprawę pogody. Wszyscy z wielką nadzieją czekali na brania, których przez całą noc i niedzielny ranek było bardzo dużo. Ekipy złowiły kolejne 12 karpi .Rysiu Jarmułowicz wraz z Darkiem Prymowiczem po ekscytującym holu karpia z pontonu i rzecz jasna wyholowaniu go, wskoczyli w głównej klasyfikacji na podium zawodów. Wojciech Kisiel wyholował karpia o wadze 16,2kg i wygrał rywalizację Łowcy Największej Ryby Zawodów, jednocześnie wyprowadzając swój zespół na I miejsce. Bardzo intensywnie walczył Team Dragona, jednak ryby złowione przez Irka i Tadzia były lżejsze o 300 gram od III miejsca. Mimo fatalnej pogody, deszczy, zimnego wiatru jak również chłodu w dzień i w nocy/ tak chłodnego maja nie pamiętam już od dawna/ zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Łącznie na zawodach Teamy miały około 70 brań karpi z czego 25 trafiło na maty. Ogromna ilość holi cyprinusów zakończyła się niepowodzeniem.
Głównym czynnikiem spięć ryb, było to, że karpie żerowały w sposób bardzo subtelny i delikatny, łapiąc za koniec kuleczki i odpływając lekkim machnięciem płetwy w otchłań wody. Takie zachowania karpi zdecydowanie utrudniły wędkującym możliwość trafnego wyboru samego momentu zacięcia ryby.
O godzinie 11.00 w Niedzielę, dźwięk syreny oznajmił zakończenie zawodów. O godzinie 12.00 po poczęstunku przygotowanym przez organizatorów, rozpoczęto oficjalne zakończenie imprezy. Pierwszym 10 ekipom wręczono nagrody ufundowane przez Głównego Sponsora zawodów firmę Saenger Anaconda.. Nagrody otrzymał również Łowca Największej Ryby Zawodów Wojciech Kisiel, który za swe osiągnięcie otrzymał puchar, medal, podbierak, kulki proteinowe jak również darmowe zezwolenie roczne na łowisko Nekielka w roku 2010. Uhonorowano również najmłodszego asystenta zespołu karpiowego, Jasia Morenia /lat 5 / który przez cały czas zawodów, mimo tak fatalnej pogody, nie sprawiał swojemu ojcu żadnych problemów i znakomicie się bawił. Młody adept sztuki karpiowej otrzymał kulki proteinowe jak również profesjonalny kołowrotek karpiowy.
Pierwsze Trzy Ekipy w ogólnej klasyfikacji otrzymały od organizatorów wspaniałe puchary, medale okolicznościowe jak również od przedstawiciela głównego sponsora, Krzysztofa Pinkowskiego, wspaniałe nagrody od firmy Saenger Anaconda w postaci kiji karpiowych Possible Touch III, którymi to został poprawiony rzutowy rekord świata jak również kołowrotków, rod-podów, toreb, śpiworów, kulek proteinowych i wielu, wielu znakomitych nagród karpiowych.
Dodatkowo zwycięzcy imprezy otrzymali darmowy start w II imprezie wchodzącej w skład Grand-Prix Nekielki, tj. Dragon Mega Baits Golden Carp, która odbędzie się w dniach 1-5 września.
Wśród Ekip, które nie złowiły ryby wylosowano nagrody niespodzianki tj. koszulki karpiowe firmy Expert-Karp jak również granulaty Aller Aqua.
Wszystkim startującym, sponsorom, sędziom a przede wszystkim firmie Saenger Anaconda składamy gorące podziękowania za współprace przy organizacji zawodów.

Wyniki:

ZespółStanowisko

Ilość ryb

Łączna waga

Miejsce
Wojciech Kisiel/Sławomir Łeszyk37

4 szt

42,80kg

I

Zbigniew Moreń/Adam Nather14

3 szt

23,10kg

II

Ryszard Jarmułowicz/Dariusz Prymowicz9

2 szt

20,00 kg

III

Ireneusz Bloch/Tadeusz Wilk33

3 szt

19,70 kg

IV

Marcin Błajek/Piotr Rewers10

3 szt

19,00kg

V

Bartłomiej Matuszak/Filip Ławniczak35

2 szt

14,80kg

VI

Grzegorz Łuczak/Dariusz Dzióbek23

3 szt

14,10kg

VII

Jacek Głęboczyk/Tomasz Ludzkowski30

1 szt

13,20kg

VIII

Piotr Andrzejewski/Roman Błajek13

2 szt

13,00kg

IX

Klaudiusz Natkowski/Artur Grempka21

1 szt

6,20 kg

X

Seweryn Walkowiak/Andrzej Walkowiak19

1 szt

2,40kg

XI

Krzysztof Pinkowski/Jerzy Pinkowski17

0 szt

0 kg

 
Maciej Klupiński/Dariusz Klupiński3

0 szt

0 kg

 

Hadrian Radziejewski/Rafał Niemiec43

0 szt

0 kg

 

Tomasz Dymek/Krzysztof Kozber28

0 szt

0 kg

 

Roman Kubiak/Robert Biadała7

0 szt

0 kg

 

Maciej Buczkowski/Michał Kościelak42

0 szt

0 kg

 

Dariusz Smętek/Dariusz Kotlarek39

0 szt

0 kg

 

Damian Kołodziejczak/Łukasz Malczyk40

0 szt

0 kg

 

SUMA

25

188,30kg

 

Największa ryba: Wojciech Kisiel (stanowisko 37) Karp 16.20 kg.
Nagroda specjalna: Jasiu Moreń (5 lat)

Z karpiowymi pozdrowieniami firma Expert-Karp.

Galeria zdjęć

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com