Łowisko Nekielka

Przyjazd na łowisko jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Telefon 503 066 667



W 2008 r. firma Expert - Karp otworzyła dla wędkarzy nowe łowisko karpiowe w miejscowości Nekielka, woj. wielkopolskie. Akwen ten znajduje się w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa-Poznań. W niewielkiej odległości od Łowiska znajduje się kilka hoteli oraz lokali gastronomicznych. Każdy karpiarz korzystający z Łowiska po zamówieniu jedzenia może liczyć na dowóz posiłków na stanowisko przez firmy współpracujące z firmą Expert-Karp. Łowisko Nekielka jest zbiornikiem po żwirowym o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 3.3m, bogaty w faunę i florę. Zbiornik ma ponad 18 ha powierzchni i do połowy otoczony jest lasem. Dla wędkarzy wyznaczono 23 dwuosobowe stanowiska - sektory, których obszar na wodzie oznaczony jest bojami krańcowymi. Na brzegu znajdują się tabliczki z numerami stanowisk. Na każdej z nich naklejone są kolory boi określające lewą i prawą stronę stanowiska. Na każdym z brzegów znajdują się punkty prądowe do ładowania akumulatorów do łódek zdalnie sterowanych i telefonów komórkowych. Na brzegu stanowisk 1-12 pod wiatą rybakówki, a na brzegu przeciwległym na parkingu przy stanowiskach 18-19. Przy głównym parkingu znajduje się kontener na śmieci, a obok rybakówki, w osobnym pomieszczeniu, prysznic. Dla wędkarzy istnieje również możliwość wypożyczenia/wynajmu przyczep kempingowych dostarczanych na stanowisko przez obsługę łowiska. Po akwenie można poruszać się  środkami pływającymi , łódkami zdalnie sterowanymi, sondować dno, stawiać markery, wywozić zestawy, a przede wszystkim „giąć kije” na wielkich karpiach i nie tylko. Akwen powstał w 2003r i systematycznie był zarybiany różnorodną rybą w szczególności karpiem, którego populacja w tym łowisku jest bardzo duża. W zbiorniku występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur i oczywiście karp. Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia, jednak w chwili pojawienia się lodu zostaje zamknięte dla wędkarzy na okres zimy. Nad całością, pieczę sprawują opiekun oraz Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie mogą tu przeżyć wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzyć się z ogromnymi karpiami bądź też innymi gatunkami ryb.  

 
 

W kalendarzu zaznaczyliśmy na kolorowo dni, w których łowisko ze względu na rozgrywane zawody będzie zamknięte. Zapraszamy do odwiedzenia naszego łowiska w pozostałych terminach.


2008 roku na łowisku powstał film , ”Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem” w którym to absolutnie profesjonalnie pokazano urok tego łowiska oraz jego przepiękny krajobraz. W zbiorniku pływają ogromne cyprinusy, również amury, sumy i tołpygi o zbliżonej wadze. Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne cielska tych ryb, a po chwili rozstępującą się wodę pod wpływem ich popisowych kursów po całości zbiornika. Należy zaznaczyć, że przez dwa lata łowisko to było pokryte dość dużą ilością podwodnych roślin co było priorytetem dużych cyprinusów, które doskonale znając „swój dom”, wielokrotnie spinały się po walce w gąszczu podwodnych  ziel. W związku z tym podjęto prace, które miały na celu doprowadzić do ograniczenia podwodnej roślinności. W chwili obecnej nie ma już nadmiernej ilości zielska. Karpie najczęściej poławiane są na kulki proteinowe o różnym zapachu, smaku i wielkościach, począwszy od truskawki, wanilii, ananasa a skończywszy na typowych "śmierdzielach" typu krab, kałamarnica, squid ,sfermentowana krewetka itp. Zaznaczyć należy iż  karpiarze również uzyskują dobre wyniki łowiąc na ziarna, kukurydzę czy też orzecha tygrysiego parzonych w różnego rodzaju aromatach i specyfikach. Do połowu używają najróżniejszego sprzętu karpiowego wyposażonego w proste jak i bardzo skomplikowane zestawy końcowe. Dno łowiska jest bardzo mocno pofałdowane z uwagi na jego charakter po żwirowy. W każdym z wyznaczonych stanowisk karpiowych można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych niewielką ilością ziela jak również wielkich połaci czystego dna. Karpie penetrują praktycznie każdy zakątek akwenu dlatego też nie ma miejsc zdecydowanie lepszych czy gorszych. Na każdym stanowisku czy to w rejonie wysp, trzcinowisk czy też na otwartej wodzie można spodziewać się brań „miśków” jak również młodszej braci karpiowej. Zróżnicowana charakterystyka dna dodaje tej wodzie smaczku i naturalnej chęci bytowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą. Rekord łowiska to karp o wadze 31.5 kg, jednak nie jest on największym karpiem żyjącym w tym akwenie, oprócz niego pływa tam jeszcze kilkadziesiąt karpi powyżej 20 - 25kg oraz setki mniejszych ryb. W związku z tym, każdy musi być wyposażony w szeroki podbierak, grubą, obszerną matę karpiową oraz płyn antyseptyczny. Od roku 2008 na łowisku organizowane są zawody karpiowe z cyklu GRAND-PRIX NEKIELKI i wiele innych profesjonalnych projektów karpiowych. Przyjazd na łowisko nastąpić może tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska, która odbywa się drogą telefoniczną pod numerem 503-066-667 .

Aktualny rekord łowiska. Karp o wadze 31.5 kg złowiony przez Kacpra Stróżyka. Ryba została wyholowana na stanowisku nr 16.


 



Od sezonu 2019 na naszym łowisku sporo zmian, które wpłyną na komfort zasiadek naszych klientów.
Pierwszą zmianą jest zmniejszenie liczby stanowisk do 23 oraz oznaczenie ich bojkami. Przedstawiamy nową mapę łowiska z oznaczonymi 23 stanowiskami oraz podanymi odległościami. Druga mapa pokazuje również oznaczenie starych stanowisk w celu ułatwienia rezerwacji. 
Pozdrawiamy wszystkich Karpiarzy! 

Dla wędkujących wyznaczono 23 dwuosobowe stanowiska oznaczone numerami (1-23) - tak jak to widać na mapie stanowisk. Poniżej znajduje się tabela ze zdjęciami wszystkich stanowisk. Każde z nich można otworzyć, powiększyć i obejrzeć.

 

 

Stanowisko nr 1

Stanowisko nr 2

Stanowisko nr 3

Stanowisko nr 4

Stanowisko nr 5

Stanowisko nr 6

Stanowisko nr 7

Stanowisko nr 8

Stanowisko nr 9

Stanowisko nr 10

Stanowisko nr 11

Stanowisko nr 12

Stanowisko nr 13

Stanowisko nr 14

Stanowisko nr 15

Stanowisko nr 16

Stanowisko nr 17

Stanowisko nr 18

Stanowisko nr 19

Stanowisko nr 20

Stanowisko nr 21

Stanowisko nr 22

Stanowisko nr 23





1. stanowisko 2. stanowisko 3. stanowisko 4. stanowisko 5. stanowisko 6. stanowisko 7. stanowisko 8. stanowisko 9. stanowisko 10. stanowisko 11. stanowisko 12. stanowisko 13. stanowisko 14. stanowisko 15. stanowisko 16. stanowisko 17. stanowisko 18. stanowisko 19. stanowisko 20. stanowisko 21. stanowisko 22. stanowisko 23. stanowisko

 

Do pobrania

 

Życzymy wielu sukcesów i rekordowych okazów !!!

 
Rezerwacja łowiska
Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 10.00-20.00 pod numerem telefonu 503066667
Wszystkim korzystającym z łowiska życzymy mnóstwa wrażeń podczas zasiadek karpiowych oraz saaaaaamych rekordów.
Expert-Karp


Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem

Długo oczekiwane dwupłytowe wydawnictwo DVD Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem jest już dostępne w sprzedaży! Można je zamawiać w naszym sklepie on-line. Nowy film AM pro to zapis letniej zasiadki karpiowej nad prywatnym łowiskiem Karp - Expert Nekielka w Wielkopolsce.

Z dwupłytowego DVD Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem dowiemy się min. jak skutecznie odnajdywać karpiowe miejscówki przy użyciu echosondy, kiedy i jak używać zdalnie sterowanych łódek do wywozu zanęt i przynęt. Sporo miejsca w nowym filmie poświęcone jest zastosowaniu materiałów rozpuszczalnych PVA, a także użyciu klasycznego narzędzia do nęcenia kulkami proteinowymi, czyli cobry.
Oprócz "czwórki" można już także zamawiać w naszym sklepie on-line piątą część cyklu Na karpie, tą zrealizowaną nad poznańskimi stawami Dębina. To ostatnie wydawnictwo wysyłać będziemy jednak dopiero od dnia jego oficjalnej premiery, czyli od 28 lutego br. - informuje twórca i reżyser cyklu Mariusz Kapuściński.

Uroczysta premiera Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem odbyła się 30 stycznia 2009 roku podczas trwania Targów Sprzętu Wędkarskiego Na ryby w Warszawie.


Galeria zdjęć


Mapa dojazdu

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com