Łowisko Nekielka

Przyjazd na łowisko jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Telefon 503 066 667 W 2008r firma Expert - Karp otworzyła dla wędkarzy nowe łowisko karpiowe w miejscowości Nekielka woj. wielkopolskie. Akwen ten znajduje się w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa-Poznań. Jest to zbiornik po żwirowy o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 4m, bogaty w faunę i florę. Zbiornik ma ponad 18 ha powierzchni i do połowy otoczony jest lasem. Na terenie łowiska dla karpiarzy przygotowano 23 wygodne i przestrzenne stanowiska-sektory oznaczone bojami, parkingi oraz na każdym z brzegów kilka toalet. Przy głównym parkingu znajduje się kontener na śmieci a przy rybakówce można skorzystać z prądu celem podładowania akumulatorów do łodzi czy też telefonu. W osobnym pomieszczeniu znajduje się prysznic dla karpiarzy. Po akwenie można poruszać się  środkami pływającymi , łódkami zdalnie sterowanymi, sondować dno, stawiać markery, wywozić zestawy, a przede wszystkim „giąć kije” na wielkich karpiach i nie tylko. Akwen powstał w 2003r i systematycznie był zarybiany różnorodną rybą w szczególności karpiem, którego populacja w tym łowisku jest bardzo duża. W zbiorniku występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur i oczywiście karp. Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia, jednak w chwili pojawienia się lodu zostaje zamknięte dla wędkarzy na okres zimy. Nad całością, pieczę sprawuje Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie mogą tu przeżyć wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzyć się z ogromnymi karpiami bądź też innymi gatunkami ryb.  

W kalendarzu na niebiesko zaznaczyliśmy dni w których łowisko ze względu na rozgrywane zawody będzie zamknięte. Zapraszamy do odwiedzenia naszego łowiska w pozostałych terminach.


2008 roku na łowisku powstał film , ”Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem” w którym to absolutnie profesjonalnie pokazano urok tego łowiska oraz jego przepiękny krajobraz. W zbiorniku pływają ogromne cyprinusy, również amury, sumy i tołpygi o zbliżonej wadze. Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne cielska tych ryb, a po chwili rozstępującą się wodę pod wpływem ich popisowych kursów po całości zbiornika. Należy zaznaczyć, że przez dwa lata łowisko to było pokryte dość dużą ilością podwodnych roślin co było priorytetem dużych cyprinusów, które doskonale znając „swój dom”, wielokrotnie spinały się po walce w gąszczu podwodnych  ziel. W związku z tym podjęto prace, które miały na celu doprowadzić do ograniczenia podwodnej roślinności. W chwili obecnej nie ma już nadmiernej ilości zielska. Karpie najczęściej poławiane są na kulki proteinowe o różnym zapachu, smaku i wielkościach, począwszy od truskawki, wanilii, ananasa a skończywszy na typowych "śmierdzielach" typu krab, kałamarnica, squid ,sfermentowana krewetka itp. Zaznaczyć należy iż  karpiarze również uzyskują dobre wyniki łowiąc na ziarna, kukurydzę czy też orzecha tygrysiego parzonych w różnego rodzaju aromatach i specyfikach. Do połowu używają najróżniejszego sprzętu karpiowego wyposażonego w proste jak i bardzo skomplikowane zestawy końcowe. Dno łowiska jest bardzo mocno pofałdowane z uwagi na jego charakter po żwirowy. W każdym z wyznaczonych stanowisk karpiowych można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych niewielką ilością ziela jak również wielkich połaci czystego dna. Karpie penetrują praktycznie każdy zakątek akwenu dlatego też nie ma miejsc zdecydowanie lepszych czy gorszych. Na każdym stanowisku czy to w rejonie wysp, trzcinowisk czy też na otwartej wodzie można spodziewać się brań „miśków” jak również młodszej braci karpiowej. Zróżnicowana charakterystyka dna dodaje tej wodzie smaczku i naturalnej chęci bytowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą. Rekord łowiska to karp o wadze 28.45 kg, jednak nie jest on największym karpiem żyjącym w tym akwenie, oprócz niego pływa tam jeszcze kilkanaście karpi powyżej 20kg.,oraz setki mniejszych ryb. W związku z tym, każdy musi być wyposażony w szeroki podbierak, grubą, obszerną matę karpiową oraz płyn antyseptyczny. Od roku 2008 na łowisku organizowane są zawody karpiowe z cyklu GRAND-PRIX NEKIELKI i wiele innych. Przyjazd na łowisko nastąpić może tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska, która odbywa się drogą telefoniczną pod numerem 503-066-667 .

Aktualny rekord łowiska. Karp o wadze 28.4 kg złowiony przez Waldemara Chojnackiego
W sezonie 2019 na naszym łowisku sporo zmian, które wpłyną na komfort zasiadek naszych klientów.
Pierwszą zmianą jest zmniejszenie liczby stanowisk do 23 oraz oznaczenie ich bojkami. Przedstawiamy nową mapę łowiska z oznaczonymi 23 stanowiskami oraz podanymi odległościami. Druga mapa pokazuje również oznaczenie starych stanowisk w celu ułatwienia rezerwacji w sezonie 2019. 
Pozdrawiamy wszystkich Karpiarzy! 

Dla wędkujących wyznaczono 23 dwuosobowe stanowiska oznaczone numerami (1-23) - tak jak to widać na mapie stanowisk. Wszystkie szczegóły dotyczące łowiska, regulaminu, zawodów znaleźć można na stronie internetowej www.expert-karp.pl
Do pobrania

Cennik sezon 2021

zezwolenie dobowemax. 3 wędki - 100zł                                      
dodatkowa wędka50zł/doba
 
 
Życzymy wielu sukcesów i rekordowych okazów !!!

 
Rezerwacja łowiska
Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 10.00-20.00 pod numerem telefonu 503066667
Wszystkim korzystającym z łowiska życzymy mnóstwa wrażeń podczas zasiadek karpiowych oraz saaaaaamych rekordów.
Expert-Karp


Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem

Długo oczekiwane dwupłytowe wydawnictwo DVD Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem jest już dostępne w sprzedaży! Można je zamawiać w naszym sklepie on-line. Nowy film AM pro to zapis letniej zasiadki karpiowej nad prywatnym łowiskiem Karp - Expert Nekielka w Wielkopolsce.

Z dwupłytowego DVD Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem dowiemy się min. jak skutecznie odnajdywać karpiowe miejscówki przy użyciu echosondy, kiedy i jak używać zdalnie sterowanych łódek do wywozu zanęt i przynęt. Sporo miejsca w nowym filmie poświęcone jest zastosowaniu materiałów rozpuszczalnych PVA, a także użyciu klasycznego narzędzia do nęcenia kulkami proteinowymi, czyli cobry.
Oprócz "czwórki" można już także zamawiać w naszym sklepie on-line piątą część cyklu Na karpie, tą zrealizowaną nad poznańskimi stawami Dębina. To ostatnie wydawnictwo wysyłać będziemy jednak dopiero od dnia jego oficjalnej premiery, czyli od 28 lutego br. - informuje twórca i reżyser cyklu Mariusz Kapuściński.

Uroczysta premiera Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem odbyła się 30 stycznia 2009 roku podczas trwania Targów Sprzętu Wędkarskiego Na ryby w Warszawie.

Galeria zdjęć


Mapa dojazdu

Polecane serwisy

  • portalek
  • karp max
  • karpmania
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com