Puchar Starbaits Nekielka 2013

Dzisiaj o 12.00 na łowisku karpiowym Expert-Karp rozpoczęły się Zawody Karpiowe o Puchar Star Baits. Uczestniczy w nich 29 zespołów z całego kraju. Oprócz cennych nagród karpiowych dodatkową nagrodą będzie tygodniowa wyprawa nad hiszpańską rzeką Ebro. Zapraszamy do śledzenia relacji na naszym portalu.

 

   

   
 

W środę 12 czerwca o godz. 15 na łowisku Nekielka 29 drużyn rozpoczęło rywalizację w VI Zawodach Karpiowych o Puchar Starbaitsa.Po okresie deszczów i silnych wiatrów Nekielka przywitała uczestników zawodów piękną słoneczną pogodą. Niestety jak na razie ryby nie dostosowały się do pogody i wspaniałej atmosfery i po pierwszej nocy tylko dwie zameldowały się na matach karpiarzy. Pierwszą rybę zawodów, karpia o masie 11 kg złowił Piotr Mierzyński ze stanowiska 28 a Jacek Tomala na stanowisku 6 wyholował karpia 13,20 kg.
Od rana ryby zaczęły żerować zdecydowanie lepiej i pierwszą dobę zamknęliśmy dziesięcioma wyholowanymi karpiami i kilkoma spinkami. W klasyfikacji na największą rybę zawodów prowadzi Dariusz Stasiak karpiem 19,00 kg ze stanowiska 13. Wcześniej Adam Brzoza z Expert Karpia wyholował pięknego golca o masie 15,50 kg. Zdecydowanie poprawiły się humory zawodników i po nocnej stagnacji można zauważyć wzmożone starania prowadzące do złowienia kolejnych ryb. Łowisko Nekielka charakteryzuje się tym że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. W zależności od wiatru i warunków pogodowych ryby biorą w różnych częściach zbiornika. Jak do tej pory żadnej z drużyn nie udało się wyholować więcej jak jedną rybę mimo że niektórzy mieli nawet po pięć brań.
 

Po pierwszej dobie dziesięć zespołów jest sklasyfikowanych:


Największa ryba zawodów - Dariusz Stasiak -19,00 kg
 

   

   
 

Druga doba VI Zawodów Karpiowych o Puchar Starbaitsa przyniosła zdecydowanie więcej brań i 32 ryby zgłoszone do wagi.Ponad 20 holi ryb zakończyło się porażką wędkarzy z powodu zaparkowania ryb w trzcinach lub zerwanych zestawów. Duży wpływ na intensywność brań moim zdaniem ma wiatr który momentami wieje z dużą siłą. Można zaobserwować różne taktyki przyjęte przez zespoły. Jedni sypią duże ilości zanęty, pelletów i kulek inni łowią tylko z małym woreczkiem czyli z punktowym nęceniem często na jednego strzała. Moim zdaniem ta druga metoda zdaje się być skuteczniejsza o czym świadczy wynik Karola Majewskiego i Jacka Tomali łowiących na stanowisku nr 6 które nie uchodzi za jedno z najlepszych. Wyniki jakie mamy na obecną chwilę pozwalają jeszcze wszystkim drużynom myśleć o końcowym zwycięstwie, nawet tym które nie złowiły jeszcze ryby. Dwie doby jakie pozostały do końca zawodów mogą jeszcze obfitować w hole pięknych ryb i wiele niespodzianek.

Wyniki po drugiej dobie:


Największa ryba zawodów Dariusz Stasiak – karp 19,00 kg
Złowiono 42 ryb o łącznej masie 414,00 kg
 

Przed ostatnią dobą VI Zawodów Karpiowych o Puchar Starbaitsa zmienił się lider w klasyfikacji. Na prowadzenie wyszła drużyna Michał Kościelnik Krzysztof Sordyl ze stanowiska 31. Dotychczasowy prowadzący Karol Majewski i Jacek Tomala mimo że w nocy złowili dwa karpie nie utrzymali prowadzenia. Małe różnice wagowe w klasyfikacji gwarantują ciekawą walkę o końcowy sukces. Wszystko może się zakończyć w myśl zasady "gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta". Drużyna która jest obecnie na prowadzeniu jeszcze wczoraj przed południem nie miała żadnej wyholowanej ryby. To pokazuje jak bardzo ciekawe i nieprzewidywalne jest łowisko Expert Karp w Nekielce.
 

Wyniki po trzeciej dobie:

Największa ryba zawodów Dariusz Stasiak – karp 19,00 kg
Złowiono 71 ryb o łącznej masie 669,90 kg
 

   

   

   
 

Jak obiecywał, tak zrobił.

VI Zawody Karpiowe o Puchar Starbaits które odbywały się na łowisku Expert Karp Nekielka dobiegły końca. Przy znakomitej pogodzie 29 zespołów walczyło o końcowy sukces. Dosłownie do ostatniej minuty trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo w zawodach oraz miejsce w czołowej trójce. W ciągu ostatniej doby zawodów w poszczególnych jej etapach aż pięć zespołów znajdowało się na czele klasyfikacji. Od godz. 4 rano sędzia Marcin nie miał chwili wytchnienia. Ledwo wrócił do biura zawodów po ważeniu złowionych ryb a już kolejny telefon informował o kolejnej zdobyczy. Wystarczy powiedzieć że drużyna ze stanowiska 28 - Wojciech Politowicz i Piotr Mierzyński w ciągu ostatnich pięciu godzin złowili 6 karpi co w efekcie dało im drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Stanowiska 28, 30 i 31 w bezpośredniej walce dosłownie bark w bark walczyły do ostatniej minuty. Ostatecznie końcowy sukces zapewnili sobie Michał Kościelnik i Krzysztof Sordyl którzy złowili dziewięć ryb o łącznej wadze 104,90 kg. Michał w trakcie losowania w przypływie dobrego humoru obiecał kolegom że im skopie tyłki i słowa dotrzymał choć początek zawodów tego nie wróżył. Pięć drużyn do ostatnich sekund miało nadzieję na wyholowanie ryby która zapewniłaby im zwycięstwo ale zwycięzca może być tylko jeden i zaszczyt ten przypadł Michałowi i Krzysztofowi którzy w ten sposób stali się posiadaczami głównej nagrody zawodów, pontonów Starbaits Partner 270. Największą rybę zawodów złowił Dariusz Stasiak a był to karp o wadze 19,00 kg tym samym wygrywając tygodniowy pobyt dla dwóch osób w polskiej bazie wędkarskiej CASPE na rzece Ebro.
Poza wieloma cennymi nagrodami które otrzymały czołowe zespoły z końcowej klasyfikacji wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pellet Aller Aqua firmy która tradycyjnie już była dodatkowym sponsorem zawodów.
Jako organizator Zawodów o Puchar Starbaits pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację w koleżeńskiej atmosferze, dziękuję także gospodarzom łowiska Expert Karp za pomoc w organizacji zawodów, Karpmaxowi za patronat medialny i zamieszczanie na portalu bieżących relacji, firmie Aller Aqua za sponsoring w postaci pelletu oraz Robertowi Nowakowi za ufundowanie nagrody za największą rybę zawodów.
Zapraszam na kolejne edycje Zawodów Karpiowych o Puchar Starbaits.
 

Włodzimierz JóźwińskiVI Zawody Karpiowe o Puchar Starbaits – NEKIELKA 2013 - wyniki końcowe:

Największa ryba zawodów Dariusz Stasiak – karp 19,00 kg
Złowiono 102 ryb o łącznej masie 951,10 kg

Galeria zdjęć

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com