Trakker Cup 7-10.7 2016

W dniach 7-10.07.2016r. na łowisku Nekielka  odbyły się zawody Trakker Cup, które zaliczane są jako eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Masters 2016.

Organizatorem była firma Carp-World z Wrocławia. Do rywalizacji wystartowało 25 drużyn w Polski i Niemiec.

Prognoza pogody nie była zbyt obiecująca, bowiem wiał dość silny, zachodni wiatr. W związku z tym jeszcze przed rozpoczęciem losowania, niektórzy zawodnicy mieli już swoje „typy”. Losowanie, jak to losowanie – wielu osobom pokrzyżowało szyki. Po omówieniu spraw organizacyjnych z sędzią, startujący rozjechali się na wylosowane stanowiska.

Zanim zawody się rozpoczęły, sporo czasu poświęciliśmy na uzgodnienie pól łowienia z ekipami startującymi na zachodnim brzegu. Duża ilość i gęsto zlokalizowane stanowiska często są powodem wielu zwad, jednak podczas tych zawodów nie było najmniejszych problemów. Zatem, szacunek dla startujących drużyn!

Po pierwszej dobie już było widać niezłe efekty łowienia, jednak pierwsza noc zdecydowanie należała do Marcina Miętus, który na stanowisku 35 wyholował karpia o wadze 22,81kg. Ta ryba była jego jedyną, ale za to pozostała największą do zakończenia zawodów.

Ważenie ryb zaplanowano na godziny poranne i wieczorne.  Wiadomo - każdy ma ze sobą wystarczającą ilość worków do przetrzymywania ryb, ale ekipa łowiąca na stanowisku 9 (Krzysztof Grzegorczyk i Michał Chudobiński) łowiła tak dużo, że sędzia musiał odwiedzać ich z wagą zdecydowanie częściej.

Po dwóch dobach łowienia można było zauważyć, że ryba żeruje w środkowej części zbiornika. Brania na skrajnych stanowiskach były sporadyczne, a niektóre ekipy pozostały o kiju do końca zawodów.

Ekipa z dziewiątki oderwała się od peletonu na tyle daleko, że mogli w nocy spać spokojnie, nie rwąc się z łóżek do brania. Taki tam komfort.

Ciekawa rywalizacja toczyła się w sobotę między stanowiskami 13, 32, 40. Różnice w wadze złowionych ryb były minimalne, więc co rybę zamieniali się w klasyfikacji miejscami  na podium.

Niedzielny poranek był wielką niewiadomą. Sędzia bowiem nie rozwoził już bieżących wyników i widać było ciśnienie u chłopaków ze stanowisk 13 i 40. Złowili coś naprzeciw w nocy czy nie? Tak wojowali niemal do sygnału kończącego zawody.

Przez cały czas trwania imprezy wiał uciążliwy wiatr, powodując niemałe problemy w skutecznym nęceniu i celnym zarzucaniem zestawów. Mimo to, gdy wieczorem wiatr „brał wdech” Wszyscy wykorzystywali ten moment na położenie zestawów w 100% tam gdzie chcieli.

Bardzo miłym był fakt, że wielu startujących pobiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe w wadze złowionej ryby. Bardzo wiele ryb zakręciło się wokół wagi 17-18kg.

Koniec końców podium Trakker Cup Nekielka 2016 wyglądało następująco:

1 miejsce - Krzysztof Grzegorczyk i Michał Chudobiński – stanowisko 9

2 miejsce – Wojciech Lenda i Tomasz Słowiński – stanowisko 13

3 miejsce – Przemysław Grzybowski, Mateusz Tylski – stanowisko 40

Big-fish – 22,81 kg Marcin Miętus – stanowisko 35

 

WYNIKI KOŃCOWE

Łowisko z potencjałem, drużyny zgodne i zdyscyplinowane – czegóż chcieć więcej? Po prostu udana impreza.

W imieniu organizatora dziękuję Wszystkim za spotkanie i wspaniałą rywalizację.

Marcin Turko

Carp-World Team

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com