Wielkopolskie Dni Karpiowe 2012

W dniach 18-22 lipca 2012 roku we Wrześni na Zalewie „Lipówka” odbyły się IX Wielkopolskie Dni Karpiowe.
 

 
 
W zawodach wzięły 24 ekipy z całej Polski jak i Czech. Po raz kolejny rywalizacji towarzyszyła huśtawka pogodowa, począwszy od deszczy, burz i potężnych wiatrów po piękną bezwietrzną pogodę.


 
 
Niestety takie warunki atmosferyczne nie wpłynęły dobrze na żerowanie dużych cyprinusów. W zamian za to bardzo dobrze brały mniejsze egzemplarze, które również trzeba umieć złowić.

Już pierwszej nocy ekipa w składzie Maciej Imbiorowicz/ Roman Kierpal, złowiła 10 karpi i objęła prowadzenie w zawodach. Każdego dnia doławiali kolejne karpie uciekając w ten sposób pozostałym ekipą nie oddając prowadzenia do końca imprezy. Wynikiem 64,11 kg wygrali zawody.

 Drugie miejsce zajęli Grzegorz i Piotr Parzysz, zwycięzcy VII edycji tych zawodów jak i Grand- Prix Daiwy 2011 z wynikiem 47.83 kg.

Wspaniałym finiszem popisała się ekipa w składzie Mateusz Jackowski /Rafał Chałupniczak, która to w latach ubiegłych wygrała dwie z dziewięciu edycji Wielkopolskich Dni Karpiowych. Wynikiem 42.85 kg. uplasowali się na trzecim miejscu.
 
Jak zawsze rywalizacja była bardzo zacięta do ostatnich minut imprezy.  20 ekip z 24 startujących w tej edycji złowiły karpie.  Ogólnie wszyscy uczestnicy wyholowali prawie 300kg karpi.

Po zakończeniu zawodów obdarowano pierwsze 10 ekip nagrodami w sprzęcie i akcesoriach karpiowych, ponadto 3 pierwsze zespoły otrzymały nagrody finansowe.  
Zwycięzcy IX Wielkopolskich Dni Karpiowych dodatkowo otrzymali darmowy start w jubileuszowej X edycji tych zawodów jak również udział w finale Grand- Prix Daiwy, który odbędzie się we wrześniu na jeziorze Wygonin.

Nagrodzony został również Łowca największej ryby, Grzegorz Parzysz
 
 oraz dwaj najmłodsi uczestnicy imprezy Boguś Kwaśniewski i Jakub Olejniczak.

Galeria zdjęć

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com