BIG FISH NEKIELKA 19-23 04.2017


W dniach 19-23 kwietnia na łowisku Nekielka odbyły się pierwsze zawody karpiowe z cyklu Big Fish. W zawodach tych liczyły się trzy największe ryby spośród wszystkich wyholowanych karpi i amurów. Przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy zawodnicy zaproszeni zostali na posiłek przygotowany na grillu. Podczas rejestracji zespołów każdy otrzymał czapeczkę z logiem imprezy, jak również czasopismo karpiowe Karpmania od sponsora medialnego.

Po losowaniu stanowisk wszystkie ekipy rozjechały się na wcześniej wylosowane stanowiska. Po kilkugodzinnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc o godzinie 14.00 sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia łowienia. W zawodach uczestniczyło 20 dwuosobowych ekip z Polski i zagranicy. W trakcie trwania zawodów niestety „karty” rozdawała pogoda. Przez cały czas wiał silny wiatr, niejednokrotnie zmieniając kierunek. Oprócz wiatru były chwile ze słońcem, deszczem a nawet padającym śniegiem. Temperatura powietrza w dzień sięgała maksymalnie 8 stopni w plusie a w nocy spadała nawet do -4. Ryby żerowały słabo i chimerycznie. Po pierwszej dobie złowiono zaledwie kilka ryb.
Na stanowisku 35 ekipa w składzie Piotr Kowalczyk/ Bartosz Michalak wyholowała karpia o wadze 21,5kg i objęła prowadzenie.


Po dwóch dobach można było zauważyć , że najbardziej łowne są stanowiska nr 35, 13 oraz 9, na którym to Maciej i Darek Klupińscy wyholowali karpia o wadze 22.09kg , wychodząc w ten sposób na prowadzenie.Na st. 13 ekipa Expert-Karp w składzie Adam Brzoza/ Tomasz „ Sasza” Januła złowiła karpia o wadze 16,28kg, czym ulokowała się na ostatnim miejscu podium.

Była to dopiero połowa zawodów, tak też można było się spodziewać, że wyniki mogą się jeszcze zmienić. W sobotni poranek st. 35 po pięknej walce wyholowało karpia o wadze 17,86kg i w ten sposób na swoim rozkładzie mieli II i III największą rybę zawodów.
Inne stanowiska również łowiły ryby, które jednak wagowo były mniejsze. Część ekip niestety wyjechała z imprezy „o kiju” ale i tak się zdarza, zwłaszcza, że pogoda nie sprzyjała żerowaniu ryb. Nie wszystkie ekipy dotrwały do końca zawodów i w sobotnie popołudnie zakończyły wędkowanie. Na polu bitwy pozostały najwytrwalsze zespoły. W niedzielę o godzinie 11.00 zawody zostały zakończone.

Zwycięzcy wiosennej edycji Big Fisha za swój trud i wysiłek otrzymali od głównego sponsora zawodów firmy Expert-Karp nagrodę finansową w kwocie 2.500zł, zasiadki weekendowe na łowisko Nekielka , puchary, medale okolicznościowe, asortyment karpiowy różnych firm, bardzo solidny, stabilny stojak karpiowy wykonany z materiałów nierdzewnych firmy Promet, jak również sygnalizatory XRC 3 ze stacyjkami firmy Videotronic, natomiast od sponsora medialnego prenumeraty Karpmanii na rok 2017. Zespół, który złowił II i III rybę zawodów otrzymał zasiadki weekendowe, okolicznościowe medale oraz artykuły karpiowe różnych firm, których to część przekazał na rzecz młodych karpiarzy stawiających pierwsze kroki karpiowe na Łowisku Nekielka. Wszystkie zespoły, które stawiły się na ceremonii zakończenia wiosennej edycji BIG FISH NEKIELKA, otrzymały nagrody pocieszenia za swoją postawę i wolę walki. Nagrodami były podwójne weekendowe zasiadki do wykorzystania w roku bieżącym.
 

Wszystkich chętnych zapraszamy na edycję jesienną w dniach 4-8 października.

Pozdrawiamy Expert-Karp.

Polecane serwisy

  • portal
  • karp max
  • wedkarstwo24
  • carppassion

Kontakt z nami

MarekKrawczyk

tel. 503066667
email: krawczyk.marek@poczta.fm

BartoszMalinowski

tel. 600837697
email: bartoszmalinowski85@gmail.com